Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы
Загальні відомості про арматурі Напружувана арматура Приймання транспортування та зберігання арматури

Механічна обробка та підготовка арматури Зварювання арматури
З'єднання арматури без зварювання

Виготовлення арматурних каркасів і сіток Монтаж готових арматурних виробів Заставні деталі

Фіксація зазорів між арматурою і опалубкою Техніка безпеки при арматурних роботах Підвищення ефективності арматурних робіт

Інструменти та обладнання зварника

Робоче місце зварника повинно бути укомплектовано з урахуванням характеру роботи необхідним інструментом, матеріалами та приладдям.

У комплект зварника входять: електродотримачі, щитки (ГОСТ 12.4.035-78) ручної масою не більше 0,48 кг і наголовниє масою не більше 0,5 кг, захисні скла (світлофільтри), металеві щітки, молоток, шлакоотделітель, зубило, шаблони для контролю зварних швів, сталеве клеймо, сталева лінійка, схил. Крім того, в залежності від режиму і способу зварювання, зварювальний пост повинен бути забезпечений зварювальними проводами, кабелями і флюсами необхідних марок і видів. Нижче наведено відомості про деяких комплектуючих елементах.

Електродотримачі випускають трьох типів:

  1. для струму 125 А,
  2. для струму 125-315 А,
  3. для струму 315-500 А.

Всі зазначені типи електродотримачів повинні без ремонту витримати 8000 затисків електродів. Електродотримачі повинні бути легкими, зручними в роботі, добре ізольованими, не нагріватися, з простим і надійним кріпленням електрода і забезпечувати більш повне його розплавлення. Промисловість випускає кілька типів електродотримачів. На рис. 1 показані деякі з них. Основні параметри електродотримачів пассатіжного типу наведено в табл. 1.

Малюнок 1. Конструктивні схеми електротримач для ручного дугового зварювання.
Вілочний електротримач Вилочний електротримач
Електродержатель пружинного типу електротримач пружинного типу
Електродержатель затискного тіпа електротримач затискного типу
Безогарковий електротримач Безогарковий електротримач
Двухелектродний електродержатель двоелектродної електротримач
Електродержатель зі стопорним кольцом електротримач зі стопорним кільцем
Малюнок 1. Конструктивні схеми електродотримачів для ручного дугового зварювання

Зварювальні дроти служать для підведення струму від силової мережі до зварювальних апаратів і від них до робочого місця зварника. Від силової мережі до зварювального апарату проводку роблять з проводів марки КРПТ, а від зварювального апарата до робочого місця з проводів марок ПРГД, АПРГДО, КРПТ та ін Дріт від зварювального апарата до робочого місця повинен мати довжину не більше 30-40 м. Електродотримач підключають до гнучкого мідного дроту марки ПРГДО довжиною 2-3 м. З'єднують зварювальні проводи за допомогою спеціальних муфт. Перетин зварювальних проводів підбирають виходячи з максимальних значень зварювального струму.

Таблиця 1. Електротримачі пассажітіжного типу.
Марка елсктродо-тримачі Номанальіий рядковий струм, А Габаритні розміри. мм Маса, кг
ЕД-3102У1 315 268X84X36

0,48

ЕД-5001У1 500 293X92X40

0,67

Флюси для дугового зварювання вуглецевих і низьколегованих сталей представляють собою склоподібний зернистий матеріал з розміром зерен 0,25-3 мм. Зварювальні флюси повинні відповідати вимогам ГОСТ 9087-81. У процесі зварювання під впливом дуги та рідкого металу флюс розплавляється, утворюючи жужільну оболонку, що захищає краплі електродного матеріалу і рідкий метал від впливу повітря. При цьому між шлаком та рідким металом протікають хімічні реакції, які в основному сприятливо впливають на якість металу зварного шва.

Для напівавтоматичного ванної зварювання під флюсом застосовують: висококремнистою флюси (ГОСТ 9087-81) марок АН-8, АН-8М, АН-348А, АН-348АМ, ОСЦ-45М, ОСЦ-45; нізкокремністие флюси (ГОСТ 9087 - 81) марок АН-22, АН-10 та інші.

Другие материалы:

Контроль якості зварних з'єднань при зварюванні арматуриВанна одноелектродная зварювання арматури на сталевий скобі-підкладціВанна напівавтоматичне зварювання арматури під флюсомДефекти зварних з'єднань при зварюванні арматуриОбладнання для зварювання арматуриНапівавтоматичне зварювання арматури відкритою дугою голою дротом (СОДГП) на сталевий скобі-накладціНапівавтоматичне зварювання арматури порошковим дротомДріт для механізованого дугового зварювання арматуриЕлектроди для дугового зварювання арматуриРучна зварка арматуриІнструменти та обладнання зварникаКонтактна точкове зварювання арматуриКонтактна стикова зварка арматуриЗварюваність арматури
Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..