Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы

Різання арматури

Арматурний сталь, що надходить у прутках, ріжуть на стрижні необхідної довжини на механічних приводних верстатах. При невеликому обсязі робіт для цієї мети використовують ручні прес-ножиці.

Промисловість випускає кілька моделей приводних верстатів для різання арматурної сталі: С-150А, СМЖ-172, С-229А, СМЖ-133, НА-633, Н-5222-для сталі діаметром до 40 мм і С-445 M для сталі діаметром до 70 мм.

На приводних верстатах можна одночасно розрізати декілька стрижнів в залежності від їх діаметру н потужності верстата (табл. 1).

Таблиця 1. Рекомендована кількість одночасно розрізають стрижнів.
Верстат Клас сталі Діаметр стержнів, мм
10 16 25 32 36 40
СМЖ-172А (О370А); С-150А

А-1 10 5 2 1 1 1
СМЖ-133 (СМ-3002) А-2 9 4 1 1 - -
А-3 7 3 1 - - -
С-445М А-1 10 8 3 1 1 1
А-2 10 7 2 1 1 1
А-3 10 5 1 1 - -
НА-633 А-1 10 6 2 1 1 1
Н-5222 А-2 9 4 1 1 1 1
А-3 7 3 1 - - -

Існують також універсальні, верстати, що дозволяють різати не тільки круглі арматурні стрижні, але і сортовий, і фасонний прокат: кутову, полосовую, листову, швелерну, двухтаврового сталь. Промисловість випускає два типи моделей універсальних верстатів: з важільними ножами - СМЖ-588, ІВ-35В, І-61-18 і з обертовими ножами - СМЖ-357, СМЖ-192, АКС-5007.

Арматурщик при роботі на верстаті зобов'язаний дотримуватися правил техніки безпеки. Перед початком роботи необхідно перевірити стан верстата, справність пускових і гальмівних пристроїв, наповненість маслюк. Установку ножів перевіряють, провертивая шків вручну. Болти, що кріплять ніж в станині, треба регулярно оглядати і підкручувати до відмови. Періодично слід перевіряти справність заземлення.

При різанні стержні слід тримати так, щоб відстань від рук до ножа було не менше 200 мм. Різання арматури завдовжки менше 300 мм правилами техніки безпеки заборонено.

Різка високоміцного дроту і канатів на мірні довжини може бути організовано на звичайних правильно-відрізних верстатах. Проте у ряді випадків, наприклад при виготовленні пучків, розмотування бухт дротів і відрізування мірних довжин здійснюють дисковими термофрікціоннимі пилками. За допомогою термофрікціонних пив виконують також різання канатів (рис. 1).

Станок для термофрікціонного різання канатов
Рис. 1. Верстат для термофрікціонного різання канатів
1 - рама; 2 - рухома плита; 3 - натяжна гвинт рухомий плити; 4 - электродвигатель; 5 - магнітний пускач; 6 - ріжучий диск; 7 - притискні шайби; 8 - сталевий канат; 9 - затискач; 10 - важіль для подачі каната до диска; 11 - корпус для кріплення підшипників ; 12 - ведений шків, 13 - ведучий шків

Термофрікціонное різання відбувається при зіткненні сталевого диска з розрізаним канатом, в результаті чого метал у зоні пропилу розігрівається до температури плавлення і викидається дисковою пилкою. При цьому диск, що контактує з поверхнею розрізається матеріалу по черзі всіма точками обода, не нагрівається.

Для запобігання викривленню ріжучого диска діаметром 320 мм і завтовшки 4 мм внаслідок нерівномірного розподілу температури по колу його затискають двома шайбами великого діаметру.

Необхідна натяг клинового ременя здійснюють гвинтом рухомий плити. При потужності електродвигуна 7,5 кВт і частоті обертання диска 1200 хв -1 канат діаметром 22 мм розрізають за 5-7 секунд.

Поряд з розглянутими верстатами, призначеними для різання арматури, при виробництві арматурних робіт застосовують різні верстати для різання зварних сіток в процесі виготовлення їх на потокових лініях, а також при розмотуванні сіток, що поставляються в рулонах.

Промисловістю випускається декілька моделей гільйотинних ножиць з механічним і гідравлічним приводами. Такі ножиці зазвичай встановлюють в лінії зварювання арматурних сіток для їх поперечного розкрою і постачають пристроєм, що переміщує ножиці при налаштуванні ліній на зварювання сітки з іншим кроком. Механізм управління забезпечує включення ножиць на одиничний і автоматичний повторюваний хід.

Для поздовжнього різання арматурних сіток застосовують ножиці У PC. Одночасне використання ножиць Н-201 і УРС забезпечує поздовжнє і поперечне різання сітки на плоскі каркаси.

Для розмотування, правки і різання сіток у ЦНІІОМТП розроблена спеціальна установка, яку використовують наступним чином. Після накатування рулону сітки по відкидним напрямних на підтримуючі приводні ролики кінець сітки заправляють в механізм редагування. При включенні приводу відбувається розмотування і виправлення сітка зі швидкістю 15 м / хв до спрацьовування кільцевого вимикача. Після цього спрацьовує механізм притиску сітки і включаються ножиці, які, переміщаючись впоперек сітки, перерізають по черзі поздовжні арматурні стрижні.

Установка призначена для використання в арматурних цехах, на складах готової продукції, а також на будмайданчику (під навісом).

Другие материалы:

Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..