Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы

Гнучка арматури

Гнучка арматури використовується для отримання відгинів арматурних стержнів, гаків, полухомутіков, хомутиків, спіралей, сіток та інших арматурних елементів.

Для гнучкі арматури застосовують ручні і приводні верстати різних типорозмірів. Вони виготовлені за однією схемою і відрізняються тільки оформленням окремих вузлів, а також діаметром згинальних стрижнів, конструкцій приводу, потужністю електродвигуна і габаритами.

Гібка арматури на механічному станке
Рис. 1. Схема згинання арматурного стрижня на механічному верстаті
1 - завзятий ролик; 2 - робочий диск, 3 - стрижень; 4 - центральний ролик, 5 - згинальний ролик

Згинання стрижня арматури виконують між трьома роликами або пальцями - центральним, ізгібочним і завзятим (рис.1).

Ізгібаніе арматури
Русунік 2. Одночасне згинання декількох стрижнів з допомогою спеціального тримача.

Центральний і ізгібочний пальці, встановлені на робочому диску верстата, можуть обертатися разом з ним в праву і ліву сторони. Завзятий палець нерухомо закріплений на станині верстата біля диска. Згинання стрижня відбувається навколо центрального пальця, завзятий же палець утримує його від повороту.

Ручной верстат для згинання арматури-схема станка
Ручной верстат для згинання арматури-схема згинання арматури
Малюнок 3. Ручний верстат для згинання арматури
а - схема верстата, б - схема згинання стержнів діаметром 6 ... 8 мм; в - те ж, діаметром 10 ... 14 мм; 1 - корпус; 2 - плита; 3 - ролики ; 4 - сухар, 5 - планка, 6 - важіль; 7 - гибочний палець; 8 - центральний палець; 9 - завзятий палець; 10 - ролик діаметром 40 мм; 11 - ролик діаметром 20 мм

Перед початком згинання арматури на верстаті необхідно перевірити справність заземлення, стан гнізд для пальців в планах та робочому ізгібающім диску. Підключивши верстат до електромережі, слід перевірити пускову апаратуру і роботу верстата на холостому ходу. При одночасному згинанні декількох стрижнів необхідно стежити, щоб всі вони знаходилися в одній вертикальній площині. Для цього застосовують спеціальні утримувачі (рис. 2).

Хомути, петлі та інші легкі арматурні елементи зі стрижнів діаметром до 14 мм при невеликих обсягах робіт згинають на ручних верстатах типу С-70 (рис. 3, а). Верстат застосовують також для згинання хомутиків діаметром до 8 мм. Для цього замість центрального пальця на ньому встановлюють вилку. Число стрижнів, яке можна одночасно згинати, залежить від їхнього діаметра. При діаметрах 6, 8, 10, 14 мм число стержнів відповідно 6, 4, 2, 1.

Для згинання зварних сіток застосовують спеціальні верстати різної конструкції, які випускають серійно, а також верстати для гнуття арматури, виготовлені силами будівельних організацій.

Другие материалы:

Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..