Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы

Зміцнення арматурної сталі

Зміцнення арматурної сталі дозволяє підвищити межу її плинності і більш ефективно використовувати арматурну сталь в залізобетонних конструкціях. Зміцнення сталі може бути виконано в холодному стані і термічним способом. Холодне зміцнення сталі проводять витяжкою, сплющенням і волочінням. Найбільшого поширення отримала витяжка.

Зміцнення арматурної сталі витяжкою полягає в тому, що арматурні стержні на спеціальній машині розтягують до межі текучості сталі, коли залишкові деформації в сталі забезпечують заданий подовження стрижнів в 3,5-5,5% в залежності від марки сталі. При зміцненні контролюють як подовження, так і напругу в стержні. Після зняття напруги сталь перекрісталлізовивают, внаслідок чого межа її плинності залежно від класу стали і діаметра стержнів може збільшуватися на 15-50%. Зазвичай механічне зміцнення підвищує розрахунковий опір сталі приблизно на один клас у порівнянні з вихідним значенням.

Стрижневу арматуру діаметром більше 10 мм упрочняют витяжкою на машині СМЖ-31Б, коротка технічна характеристика якої дається нижче.

Продуктивність, батогів / год 6
Діаметр зміцнює стрижнів, мм 16-40
Посилення натягу, кН 800
Максимальний хід натягу, мм 6000-30000
Встановлена потужність, кВт 7

В арматурних цехах піддають механічному зміцненню стали класів A -2 марки Ст5 і класу А-3 марок 35ГС і 25Г2С. При цьому сталь марки Ст5 витягають на 5,5% при напрузі до 450 МПа, сталь 25Г2С подовжують на 3,5% при напрузі до 550 МПа, а сталь 35ГС подовжують на 4,5% при напрузі до 550 МПа.

Термічне зміцнення арматурної сталі використовується рідше, ніж зміцнення витяжкою. Сутність термічного зміцнення полягає в тому, що підвищення механічних властивостей сталі (межа плинності і тимчасовий опір) здійснюється шляхом її гарту, що дозволяє скоротити витрату арматури при виготовленні залізобетонних виробів на 30-35%. При термічному зміцненні арматурні стрижні розігрівають за допомогою електричного струму до 900-1000 ° С, потім швидко охолоджують у воді. Для додання стали необхідної пластичності охолоджувані водою стрижні знову нагрівають електричним струмом до 300-400 ° С і знову охолоджують, але вже на повiтрi. Для термічного зміцнення застосовують установку типу СМЖ-176.

Другие материалы:

Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..