Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы

З'єднання арматури без зварювання

Дротяні фіксатори арматури.

Арматурні стрижні можна сполучати і з допомогою спеціальних сталевих елементів. Сполучні елементи виготовляють з дроту діаметром 1,6 - 1,8 мм. Фіксація суміжних арматурних стержнів здійснюється за рахунок пружних властивостей цих елементів. Дротяні з'єднувальні елементи виготовляють з пружинного дроту марок П1 і П2. Деякі технічні показники дротяних фіксаторів арматури наведені в табл. 1.

Таблиця 1. Технічні характеристики дротяних фіксаторів
Показники

Тип дротяного фіксатора арматури

1 2 3 4
Діаметр застосовуваної дроту, мм 1,6-1,8 1,6-1,8 1,6-1,8 2,0-2,8
Максимальна довжина заготовки, мм 150 250 250 500
Рекомендований діапазон діаметрів з'єднуються арматурних стержнів, мм до 16 до 25 до 20 до 32
Час встановлення одного фіксатора, с 2 2 2 6
Середня норма часу на з'єднання 100 перетинань, люд.-год 0,15 0,15 0,45 0,45

Виготовляють дротові фіксатори арматури на верстатах-автоматах типу А-7115УХЛ4, що мають необхідний змінне оснащення. При виготовленні фіксаторів арматури типу 1 їх покривають нітроклеем, що дозволяє з'єднувати їх в пакет, зручний для транспортування. Продуктивність верстата за фіксаторів типу 1 складає 27 тис. шт. за зміну. Їх застосування в порівнянні з ручною в'язкої дозволяє знизити трудовитрати на 100 сполук до 1,2 чел.-ч.

Дротяний фіксатор арматури типу 2 також як і типу 1 застосовують для одностороннього з'єднання арматури. Для двостороннього з'єднання стрижнів використовують фіксатори арматури типів 3 і 4. При цьому фіксатор типу 4 може забезпечувати необхідний зазор для захисного шару бетону. Фіксатори арматури типів 2, 3, 4 поставляються на картонних стрічках.

Вязка арматури.

Якщо застосовують термічно зміцнену сталь, зварювання якої не допускається, і, крім того, неможливо використовувати з'єднувальні елементи, фіксація арматурних стержнів у місцях їх перетину здійснюється вручну попередньо відпалений дротом діаметром 0,8-1 мм. По довжині сталеві арматурні стрижні з'єднують внапусток за допомогою в'язального дроту. Довжину перепуску визначає діаметр з'єднуються стрижнів. Допускається з'єднання в'язанням дротом стрижнів діаметром більше 16 мм. В'язку арматурних сіток і каркасів ведуть на спеціально обладнаних стелажах, козлах, роликових столах та інших інвентарних пристосуваннях. Дріт, призначену для в'язки арматури, нарізають в пучки довжиною 8-10 см або намотують у вигляді невеликих мотків. В'язку вузлів виробляють з підтягуванням або без підтягування арматурних стержнів. Для в'язки використовують спеціальні арматурні кусачки. Щоб уникнути відкусування дроту в процесі в'язки арматури зубці кусачок не повинні бути дуже гострими.

Вязка арматури шляхом скручування арматурного дроту.

Для виготовлення арматурних сіток з незварюваний арматурних сталей ЦНІІОМТП розробив спосіб в'язки арматури шляхом скручування арматурного дроту. Встановлено, що у вузлах скручування відбувається витяжка дроту, що призводить до зміцнення сталі. З'єднання в місцях перетину арматурного дроту здійснюється за рахунок скручування поперечних стержнів, виконаних із сталі меншої міцності, ніж поздовжніх.

Для в'язаних арматурних сіток, що виготовляються зазначеним способом, застосовують наступну арматуру:

  • дли поперечних стрижнів - діаметром 8-22 мм,
  • для поздовжніх - діаметром 6 мм.

Для в'язки арматури цим способом призначені спеціальні машини конструкції ЦНІІОМТП, що складаються з розмотувальний пристроїв, ножиць, пристрої подачі поперечних стержнів, механізму скручування, пакетувальник. На машині виготовляють арматурні сітки шириною до 2800 мм, довжиною до 4500 мм. Крок поперечних стрижнів становить 100, 150, 200 і 250 мм. Середня продуктивність машини - 1 м / хв. Обслуговують машину двоє людей.

Другие материалы:

Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..