Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы
Загальні відомості про арматурі Напружувана арматура Приймання транспортування та зберігання арматури

Механічна обробка та підготовка арматури Зварювання арматури
З'єднання арматури без зварювання

Виготовлення арматурних каркасів і сіток Монтаж готових арматурних виробів Заставні деталі

Фіксація зазорів між арматурою і опалубкою Техніка безпеки при арматурних роботах Підвищення ефективності арматурних робіт

Контактна точкове зварювання арматури

Основним видом арматури залізобетонних конструкцій є пересічні стрижні у вигляді сіток і плоских каркасів. Для зварювання таких арматурних конструкцій, а також для приварки внахлестку круглих арматурних стержнів до елементів плоского прокату (смуговий, кутикової та іншої сортової сталі) застосовують контактне точкове зварювання.

Контактна точкове зварювання дає ряд переваг у порівнянні з іншими видами зварювання: можливість підвищення продуктивності праці завдяки нижчій трудомісткості при виготовленні арматурних каркасів і сіток у порівнянні з електродуговим зварюванням; невелике споживання електроенергії внаслідок застосування жорстких режимів зварювання з використанням струму великої щільності протягом дуже малого відрізка часу; можливість механізації і автоматизації процесу; відсутність витрати металу (в електродах).

Контактная точкове зварювання арматури
Малюнок 1. Контактна точкове зварювання арматури
Схема протікання струму при контактного точкового електрозварювання: 1-вторинний виток трансформатора; 2 - мідні шини; 3 - хобот, 4 - електродотримач; 5 - електрод; 6 - арматурний стрижень

Сутність процесу контактного точкового зварювання арматури полягає в наступному. Від вторинного витка зварювального трансформатора через мідні шини, хоботи, електродотримачі та електроди струм підводять до перетину арматурних стержнів, затиснутих між електродами (рис. 1). Електроди мають водяне охолодження. Опір у місці стикання арматурних стержнів у багато разів перевищує опір інших ділянок кола, тому саме в цьому місці інтенсивно виділяється тепло, яке нагріває метал арматурних стержнів до пластичного стану. Під дією зусилля стиснення електродів відбувається їх зварювання.

Щоб отримати зварні з'єднання необхідної міцності, необхідно виконувати зварювання на певних режимах. Режим зварювання вибирають залежно від діаметра зварюваної арматури і марки сталі, з якої вона виготовлена. Правильність вибору режиму зварювання перевіряють контрольним випробуванням міцності на зріз зварних зразків арматури.

При якісній контактного точкового зварювання оптимальна осаду з'єднання стержнів повинна бути в межах значень, наведених у таблиці 1.

Таблиця 1. Допустимі значення опади з'єднання стержнів у залежності від класу арматури.
Число стрижнів в з'єднанні, шт. Клас арматурної сталі Осадка, частка номінального діаметра меншого з зварюються стрижнів *
2 А-1 ** 0,25 ... 0,5
А-Н 0,33 ... 0,6
А-Ш 0,4 ... 0,8
3 А-1 0,12 ... 0,2
А-Н 0,16, .. 0,3
А-Ш 0,2 ... 0,4

* У з'єднаннях, що піддаються вібраційної навантаженні, значення опади має відповідати мінімальному з наведених значень.

** У тому числі і звичайна арматурний дріт B-1.

Якщо міцність зварних з'єднань арматури через непровару виявиться менше необхідної, то збільшують щільність струму або час його протікання. Якщо міцність недостатня через перепалу, ці ж показники відповідно зменшують.

При недостатній щільності струму зварювання арматури може виявитися неможливою навіть в тому випадку, якщо час протікання струму буде дуже тривалим; при надмірно великої щільності арматурні стрижні можуть перегоріти.

Щільність струму в машинах контактного точкового зварювання регулюють перемиканням ступенів зварювального трансформатора, а тривалість протікання струму-переміщенням покажчика на електронних регуляторах часу.

Для контактної точкової зварювання застосовують спеціальні машини, які за кількістю одночасно зварюються вузлів сіток і плоских каркасів поділяють на одноточкові, Двоточкові і багатоточкові.

Машини для точкового зварювання бувають стаціонарними і підвісними; з одностороннім і двостороннім підведенням струму; з пневматичним і пневмо-гідравлічним механізмом стиснення електродів. Управління тривалістю протікання струму здійснюють автоматично.

У зв'язку з розвитком будівництва із залізобетону в напрямку створення великих залізобетонних панелей і інших елементів виникла необхідність укрупненого арматурних каркасів і сіток. Для цієї мети створені пересувні (підвісні) зварювальні машини, так як на звичайних зварювальних машинах виконувати точкове зварювання такої арматури неможливо з огляду на її громіздкість і великої ваги.

Підвісні зварювальні машини поділяють за конструктивною ознакою на дві групи: з вбудованим зварювальним трансформатором і з виносним. Всі машини виконані за однією схемою і складаються з наступних основних вузлів: корпуса з рукояткою, зварювального трансформатора, силового пневмопривода, електродної частини (кліщів) і підвісного пристрою, що дозволяє повертати машину і кліщі навколо своєї осі на 360 °.

Підвісні машини з виносним трансформатором, крім того, забезпечують струмоведучими кабелями.

Другие материалы:

Контроль якості зварних з'єднань при зварюванні арматуриВанна одноелектродная зварювання арматури на сталевий скобі-підкладціВанна напівавтоматичне зварювання арматури під флюсомДефекти зварних з'єднань при зварюванні арматуриОбладнання для зварювання арматуриНапівавтоматичне зварювання арматури відкритою дугою голою дротом (СОДГП) на сталевий скобі-накладціНапівавтоматичне зварювання арматури порошковим дротомДріт для механізованого дугового зварювання арматуриЕлектроди для дугового зварювання арматуриРучна зварка арматуриІнструменти та обладнання зварникаКонтактна точкове зварювання арматуриКонтактна стикова зварка арматуриЗварюваність арматури
Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..