Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы
Загальні відомості про арматурі Напружувана арматура Приймання транспортування та зберігання арматури

Механічна обробка та підготовка арматури Зварювання арматури
З'єднання арматури без зварювання

Виготовлення арматурних каркасів і сіток Монтаж готових арматурних виробів Заставні деталі

Фіксація зазорів між арматурою і опалубкою Техніка безпеки при арматурних роботах Підвищення ефективності арматурних робіт

Ручна зварка арматури

Ручне дугове зварювання арматури протяжними швами

Ручне дугове зварювання арматури застосовується для стикування вертикальних і горизонтальних стержнів. Зварне з'єднання може бути нахлесточного і з накладками. нахлесточного з'єднання виконують, як правило, протяжними швами, але можуть бути застосовані і дугові точки. Крім того, можливі з'єднання арматурних стержнів з довгою і короткою нахлесткой, а також з одностороннім або двостороннім швом (рис. 1).

Нахлесточное з'єднання стрижнів протяжними швами Нахлесточное зварне з'єднання арматури протяжними швами
Рис. 1. Нахлесточного зварне з'єднання арматури протяжними швами
а - з довгою нахлесткой в одностороннім швом; б - з короткою нахлесткой і двосторонніми швами

зварні з'єднання стрижнів з накладками, круглими або кутиковими можуть бути довгими і короткими. При цьому накладки можуть зміщуватися по довжині. Дугове зварювання арматури виконують фланговими швами: двома односторонніми, двома двосторонніми, чотирма двосторонніми, односторонніми з «вусом» (рис. 2). При зварюванні арматури двосторонніми швами при накладенні другого шва зі зворотного боку з'єднання в ньому можуть виникнути поздовжні гарячі тріщини. Щоб попередити виникнення такого виду тріщин необхідні ретельний вибір типу електродів і суворе витримування технологічного режиму дугового зварювання. У залежності від діаметра з'єднуваних стержнів протяжні зварні шви можуть бути однопрохідним і багатопрохідним. Струм для дугового зварювання вибирають залежно від типу електродів. При цьому при дугового зварювання арматури у вертикальному положенні струм повинен бути на 10-20% менше, ніж для горизонтальних стрижнів.

Стиковие зварні з'єднання стрижнів арматури з круглими і кутиковими накладкамі
Стиковие зварні з'єднання стрижнів арматури з круглими і кутиковими накладкамі
Стиковие зварні з'єднання стрижнів арматури з круглими і кутиковими накладкамі
Стиковие зварні з'єднання стрижнів арматури з круглими і кутиковими накладкамі
Стиковие зварні з'єднання стрижнів арматури з круглими і кутиковими накладкамі
Рис. 2. Стикові зварні з'єднання стрижнів арматури з круглими і кутиковими накладками
а - з довгими накладками, привареними двома односторонніми швами; б - з кутикової накладкою; в - з короткими накладками, привареними чотирма двосторонніми швами; г - зі зміщеними по довжині довгими накладками, привареними двома двосторонніми швами або одностороннім швом; д - зі зміщеними по осі довгими накладками і фланговими односторонніми швами з «вусом»

Ручне дугове зварювання арматури багатошаровими швами без додаткових технологічних елементів

При невеликих обсягах робіт і наявності зварників високої кваліфікації можлива дугова зварювання арматури багатошаровими швами без формуючих елементів. Таким способом рекомендується вести дугове зварювання стикових з'єднань арматури у вертикальному положенні наступних класів арматурної сталі: A-1 (O 20 - 40 мм), А-2 (O 20-80 мм), А-3 (O 20-40 мм). Конструктивні форми торців арматурних стержнів при їх стиковці показані на рис. 1. Форми оброблення, кути скосів та їх спрямування, притуплення та їх розміри, зазори між торцями стрижнів стандартизовані.

Стикові зварні з'єднання арматури, виконані без додаткових елементів - вертикальних однорядних співвісних стрижнів при вільному доступі з двох боків до місця зварювання
Стикові зварні з'єднання арматури, виконані без додаткових елементів - те ж, при доступності з'єднання з одного боку
Стикові зварні з'єднання арматури, виконані без додаткових елементів-горизонтальних співвісних стрижнів з обробленням торців
Рис. 1. Стикові зварні з'єднання арматури, виконані без додаткових елементів
а - вертикальних однорядних співвісних стрижнів при вільному доступі з двох боків до місця зварювання; б - те ж, при доступності з'єднання з одного боку, в - горизонтальних співвісних стрижнів з обробленням торців

Дугове зварювання арматури виконують одиночним електродом. Зварений шов накладають спочатку з одного боку оброблення, потім з іншого на всю її ширину. У процесі заплавленія оброблення наплавлений метал періодично очищають від шлаку. Режим дугового електрозварювання встановлюють у відповідності з паспортними даними електродів. Зазвичай для цього виду електрозварювання застосовують електроди з фторістокальціевим покриттям типу Е55 або Е50А.

Ручне дугове зварювання арматури з примусовим формуванням шва

У ряді випадків за проектом необхідні зварні шви хрестових з'єднань арматури з примусовим формуванням шва. Для таких арматурних виробів рекомендується застосовувати стрижні діаметром 14-40 мм із сталі класів A-1, A-2, А-3. Попередньо стрижні збирають у кондукторах, що забезпечують щільне їх примикання один до одного, або ж фіксації стрижнів досягають за допомогою прихваток зварюванням. При цьому кондуктори і прихватки не повинні перешкоджати встановленню формуючих елементів.

Ручна дугова точкове зварювання прихватками двох стержнів

В умовах будівельного майданчика при зведенні монолітних залізобетонних конструкцій будівель та інженерних споруд як арматурних виробів широко застосовують сітки і каркаси, виготовлені за місцем. У таких виробах є безліч різних хрестових з'єднань, зварювання яких проводять за допомогою ручного дугового зварювання точками.

Обмежене застосування більшості марок сталі класів А-2 і A-3 викликано тим, що при точковому зварюванні в контакті хрестового з'єднання стрижнів швидко відводиться теплота від наплавленого металу, що призводить до місцевого загартовуванню стали, а отже, і до підвищення її крихкості . Особливо чутливі до зазначених термічних дій середньовуглецеві і низьковуглецеві арматурні сталі.

Другие материалы:

Контроль якості зварних з'єднань при зварюванні арматуриВанна одноелектродная зварювання арматури на сталевий скобі-підкладціВанна напівавтоматичне зварювання арматури під флюсомДефекти зварних з'єднань при зварюванні арматуриОбладнання для зварювання арматуриНапівавтоматичне зварювання арматури відкритою дугою голою дротом (СОДГП) на сталевий скобі-накладціНапівавтоматичне зварювання арматури порошковим дротомДріт для механізованого дугового зварювання арматуриЕлектроди для дугового зварювання арматуриРучна зварка арматуриІнструменти та обладнання зварникаКонтактна точкове зварювання арматуриКонтактна стикова зварка арматуриЗварюваність арматури
Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..