Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы
Загальні відомості про арматурі Напружувана арматура Приймання транспортування та зберігання арматури

Механічна обробка та підготовка арматури Зварювання арматури
З'єднання арматури без зварювання

Виготовлення арматурних каркасів і сіток Монтаж готових арматурних виробів Заставні деталі

Фіксація зазорів між арматурою і опалубкою Техніка безпеки при арматурних роботах Підвищення ефективності арматурних робіт

Дефекти зварних з'єднань при зварюванні арматури

Дефекти зварних швів дугового зварювання бувають двох видів: зовнішні і внутрішні. До зовнішніх дефектів відносяться: відхилення геометричних розмірів шва від проектного, підрізка, непровар, пропали, поверхневе окислення, наплив, тріщини, зовнішні пори і кратери. До внутрішніх дефектів можна віднести: неметалеві включення, непровар, внутрішні пори і мікротріщини. Допустимі значення параметрів зовнішніх дефектів по ГОСТ 10922-75 наведені нижче.

Число зовнішніх пір і шлакопих включень на довжині шва 50 мм і більше, шт, 5
Діаметр окремих зовнішніх пір і пло- 2,0
Глибина надрізу металу листового, сортового і фасонного прокату при зварюванні з арматурної сталлю;

при товщині металу до 10 мм, мм, 1,0
при товщині металу більше 10 мм, мм, 1,5
Глибина несплавлеіня віночка наплавленого металу з циліндричною поверхнею стрижня при зварюванні під шаром флюсу. 1,0
Глибина усадочних раковин у верхній частині наплавленого металу при ванній зварюванні. 2,0 і не глибше верхньої твірної стрижня

Відхилення геометричних параметрів шва виникають в результаті поганої підготовки крайок, що зварюються, відхилення зварювального струму і напруги в мережі від оптимальних значень, порушення режиму напівавтоматичного й автоматичного зварювання, а також внаслідок недостатньої кваліфікації зварника.

«Подрез» представляє собою заглиблення в основному металі вздовж зварювального шва, утворюється через порушення режиму зварювання (великий зварювальний струм, подовжена дуга).

Непровар зварного шва з основним металом стрижня утворюється через неякісну підготовку кромок стику, відхилення електрода від нормального розташування щодо крайок шва і прискореного його пересування в процесі зварювання. Все це в основному наслідок низької кваліфікації зварника.

прожога - це отвір у шві. Утворюється в результаті перевищення сили струму в порівнянні з нормою, неякісної підготовки торців елементів, що стикуються, малої товщини металевої закладної деталі.

Поверхневе окислення металу зварювального шва - наслідок порушення режиму зварювання: збільшена довжина дуги, великий зварювальний струм, повільне переміщення електрода уздовж шва.

Наплив є наплавлений метал стику, не сплавлений з основним металом. Утворюється з-за низької якості електродів, слабкого прогріву основного металу стику, порушення режиму зварювання; відхилення від норми сили струму і швидкості зварювання.

Тріщини зварного шва можуть утворитися в результаті напруги в металі, викликаного нерівномірним його нагріванням і охолодженням, а також з-за перекристалізації (загартування) в процесі зварювання сталей з легуючими компонентами, підвищеного вмісту вуглецю і наявності домішок сірки і фосфору.

Порив у зварному шві як зовнішні, так і внутрішні виникають в результаті утворень газів, таких як водень, вуглекислий газ, азот. Ці газові освіти потрапляють в розплав зварного шва з компонентів обмазки електродів, забруднень поверхні-зварюваних елементів (замасленими, іржі і т.п.), а також атмосферного повітря. Крім того, пористість може утворитися з-за низької якості вихідних матеріалів, наприклад, підвищеної вологості покриття електродів або флюсу, брак розкислювачів, а також внаслідок порушення режиму зварювання.

Неметалічні включення в зварному шві з'являються в результаті ряду причин, основні з яких: порушення режиму зварювання (малий зварювальний струм), низька якість електродів, зварювального дроту і флюсу, забрудненість поверхні з'єднуваних елементів.

Усунення дефектів зварних швів виробляють різними способами в залежності від їх виду і ступеня. Так, неповні шви наплавляють до необхідної товщини додатковим шаром металу, а зайву товщину зварного шва знімають за допомогою приводного абразивного інструменту. Дефектні ділянки типу непроварів, неметалевих включень, зовнішніх тріщин або пористості вирубують пневматичним зубилом, потім очищені ділянки заварюють знову. Напливи металу видаляють за допомогою абразивного інструменту або теж пневматичним зубилом.

Другие материалы:

Контроль якості зварних з'єднань при зварюванні арматуриВанна одноелектродная зварювання арматури на сталевий скобі-підкладціВанна напівавтоматичне зварювання арматури під флюсомДефекти зварних з'єднань при зварюванні арматуриОбладнання для зварювання арматуриНапівавтоматичне зварювання арматури відкритою дугою голою дротом (СОДГП) на сталевий скобі-накладціНапівавтоматичне зварювання арматури порошковим дротомДріт для механізованого дугового зварювання арматуриЕлектроди для дугового зварювання арматуриРучна зварка арматуриІнструменти та обладнання зварникаКонтактна точкове зварювання арматуриКонтактна стикова зварка арматуриЗварюваність арматури
Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..