Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы
Загальні відомості про арматурі Напружувана арматура Приймання транспортування та зберігання арматури

Механічна обробка та підготовка арматури Зварювання арматури
З'єднання арматури без зварювання

Виготовлення арматурних каркасів і сіток Монтаж готових арматурних виробів Заставні деталі

Фіксація зазорів між арматурою і опалубкою Техніка безпеки при арматурних роботах Підвищення ефективності арматурних робіт

Контроль якості зварних з'єднань при зварюванні арматури

Контроль якості зварних з'єднань може бути попереднім, поточним і остаточним.

Попередній полягає у перевірці якості вихідних матеріалів, обладнання та приладів для зварювання, стану оснащення, кваліфікації зварників.

Поточний метод контролю передбачає перевірку дотримання технології зварювання, режимів, зачистки швів, заварки кратерів і т.д.

При остаточному контролі перевіряють якість зварних з'єднань відповідно до вимог відповідних нормативних документів.

Методи контролю зварних з'єднань поділяються на руйнують і неруйнівні. До неруйнуючим відносяться: зовнішній огляд, контроль на непроникність зварного шва, радіаційний, ультразвуковий. До руйнівним - механічні випробування контрольних зразків зварних з'єднань.

Наприклад, якість стикового з'єднання, виконаного контактним зварюванням на першому етапі перевіряють візуально і за зовнішнім виглядом зварних стиків їх відбраковують. На другому етапі відповідно до вимог ГОСТ 10922-75 стикові з'єднання арматурних стержнів випробовують на розтяг на розривних машинах. Зовнішнім оглядом зварних стиків перевіряють центровку стрижнів. Якщо відхилення осей з'єднуваних стержнів від проектного їх положення більш 3%, то зварювальне з'єднання переробляють. Для механічних випробувань зварних з'єднанні з кожної партії відбирають 2% зразків від зварених за одну зміну стиків на одній машині. Половину випробовують на холодний загин через оправлення, рівну двом або трьом діаметрам випробуваного стрижня в залежності від марки сталі. Загинають стержні на кут 180 °. Зварний стик в місці вигину не повинен мати видимих дефектів (тріщин, розривів). З відібраних зразків не повинно бути ні одного, не витримав випробувань. Якщо такий зразок буде виявлений, то випробування повторюють з подвоєним числом знову відібраних зразків. Якщо і після цього знову буде виявлений зразок, який не витримав випробувань, то всю партію зістикованих стрижнів бракують.

Хрестові зварні з'єднання відчувають як з вирізкою зразків, так і без неї. Вирізані зразки перевіряють на розтягування, зріз чи відрив на розривних машинах. Хрестові з'єднання без їх вирізки відчувають за допомогою спеціальних приладів, наприклад, ПА-7.

Зварні з'єднання взаємно перпендикулярних стрижнів випробовують на зріз відповідно до вимог ГОСТ 10922-75. Хрестоподібні арматурні зварні з'єднання можуть виготовлятися спеціально як зразки по три штуки від кожної партії, одночасно зі зварної конструкцією. Їх відчувають на зріз на розривних машинах. Зварні вузли монтажних сіток і монтажні вузли каркасів можуть перевіряти на загин решт стрижнів з допомогою найпростіших ручних інструментів (молоток, ключ).

Відповідність зварних з'єднань технічним вимогам встановлюють за результатами вибіркового контролю від кожної партії виробів. Вибірковий контроль поширюється на зварні вироби, виконані кожним зварником. Обсяг партії не повинен перевищувати число виробів, виготовлених одним зварником за зміну. Для контролю, огляду і обміру зварних з'єднань відбирають не менше 10 виробів. Якщо при огляді л обмірі відібраних зразків виробів хоча б одне зварне з'єднання не буде відповідати вимогам стандарту, то перевіряють подвійну кількість зварних з'єднань. Якщо при повторній перевірці хоча б одне зварне з'єднання не буде задовольняти вимогам стандарту, то всі з'єднання даної партії приймають поштучно.

Мінімальні значення ( бракувальний мінімум) міцності зварних з'єднань для стержневої арматурної сталі класів A-1, A-2, А-3, A-4, A-5 і дроту класу B-1 і Вр-1 наведено в табл. 1.

Таблиця 1. Бракувальні значення показників міцності зварних з'єднань (ГОСТ 10922-75)
Клас арматурного стрижня

бракувальний мінімум значень показовий міцності зварних з'єднань, МПа
найменшого значення C1 середнього арифметичного значення С2
A-1 0,26 0,35
А-2 0,41 0,50
А-3 0,51 0,60
B-1 0,41 0,55
Вр-1 0,41 0,55
А-4 0,80 0,90
A-5 0,90 100

Зварні стикові, хрестоподібні, таврові і нахлесточпие сполуки елементів арматури і закладних деталей при механічних випробуваннях до руйнування повинні мати міцність, показники якої не повинні бути менше бракувальних значень С1 і С2.

Механічним випробуванням на міцність піддають зразки зварних з'єднань, відібрані або вирізані з готового виробу. З кожної нової партії виробів відбирають не менше трьох штук, а з кожної наступної партії, виготовленої тим же зварювальником, за ГОСТ 10922-75 може бути відібрано від двох до шести зразків. Число відбираються зразків залежить від якості зварювання, яке визначається так званим «розмахом», тобто коливаннями показників мінімальних і максимальних значень міцності зварювання з'єднань н основного металу. Наприклад, при розмаху «0» обсяг вибірки дорівнює 2 штук, а при розмаху «15» - шести контрольних зразках.

Якість напівавтоматичного зварювання під флюсом перевіряють так само як і стикового зварювання. В основі контролю якості зварювання лежить насамперед суворе дотримання встановленого режиму. Візуально перевіряють повноту, розміри і бездефектність зварних швів. Якщо вирізати зразки з арматурної конструкції не представляється можливим, то відчувають контрольні зразки, зварені при тих же режимах, що і основна конструкція.

Ультразвуковий контроль (УЗК) зварних стиків здійснюють відповідно до ГОСТ 23858-79. Цей метод контролю є одним з найбільш ефективних, так як дозволяє отримати результати при досить високій надійності випробувань і виправити виявлені дефекти відразу ж у процесі виробництва арматурних робіт. Ультразвуковим методом контролюють зварні стики арматурних стержнів діаметром 20-40 мм із сталі класів А-2 і A-3 і стрижнів діаметром 8 - 40 мм, з'єднаних зварюванням у тавр з пластинами завтовшки 6-30 мм.

Зварні з'єднання, виконані за допомогою ручного дугового зварювання, спочатку перевіряють шляхом зовнішнього огляду та замірів розмірів швів. Відібрані зразки випробовують на розрив в лабораторних умовах. У результаті перевірки та випробувань виявляють міцнісні характеристики зварного стику і дефекти шва: ніздрюватого, підрізи, перепалу, іепровари та інші.

Другие материалы:

Контроль якості зварних з'єднань при зварюванні арматуриВанна одноелектродная зварювання арматури на сталевий скобі-підкладціВанна напівавтоматичне зварювання арматури під флюсомДефекти зварних з'єднань при зварюванні арматуриОбладнання для зварювання арматуриНапівавтоматичне зварювання арматури відкритою дугою голою дротом (СОДГП) на сталевий скобі-накладціНапівавтоматичне зварювання арматури порошковим дротомДріт для механізованого дугового зварювання арматуриЕлектроди для дугового зварювання арматуриРучна зварка арматуриІнструменти та обладнання зварникаКонтактна точкове зварювання арматуриКонтактна стикова зварка арматуриЗварюваність арматури
Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2018 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..