Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы

Загальні відомості про арматурних сталях

У будівництві при виробництві залізобетонних робіт в якості арматури застосовують конструкційні вуглецеві сталі звичайної якості і конструкційні низьколеговані сталі. Сталь вуглецева звичайної якості (ГОСТ 380-71 *) підрозділяється на три групи: А, Б, В.

Вуглецева сталь звичайної якості групи А включає марки: Ст0, Ст1, Ст2, СтЗ, Ст4, Ст5, ст6. Сталь групи Б - від марки БСт0 до марки БСт6. Група В - від марки ВСт1 до марки ВСт5. Цифри марок від 0 до 6 відповідають умовному номером, який присвоюється сталі в залежності від її механічних властивостей і хімічного складу. Ступінь розкислення в марці стали позначається індексами: кп - кипляча, пс - полуспокойная, сп - спокійна.

У вуглецевих сталях звичайної якості групи А нормуються механічні властивості: тимчасовий опір, межа плинності, відносне подовження, здатність до вигину в холодному стані. У залежності від сполучень зазначених властивостей сталь поділяється на три категорії: 1, 2, 3. Сталь групи Б нормується за хімічним складом. Вона ділиться на дві категорії: 1, 2. У вуглецевих сталях групи В нормуються механічні властивості і хімічний склад. Ця група поділяється на шість категорій: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

При виробництві арматурних виробів застосовуються низьковуглецеві сталі марок СтЗ і Ст5.

Стали марок ВСт1-ВСтЗ всіх категорій та ступенів розкислення повинні поставлятися з гарантією зварюваності. Зварюваність вуглецевої сталі (ГОСТ 380-71 *) забезпечується технологією виготовлення та дотриманням всіх вимог за хімічним складом, що пред'являються до сталі Б і В. Сталь марок ВСт1, ВСт2, ВСтЗ всіх категорій і всіх ступенів розкислення, в тому числі і з підвищеним вмістом марганцю , поставляється з гарантією зварюваності.

Низьколеговані конструкційні сталі (ГОСГ 5781-82) також широко використовуються для виготовлення арматури. Зварюваність низьколегованої арматурної сталі всіх марок, крім 80С забезпечується її хімічним складом і технологією виготовлення. Низьколеговані сталі, що містять легуючих компонентів 2,5% і вуглецю до 0,22%, як правило, мають гарну зварюваність. Застосовують для виготовлення арматури залізобетонних конструкцій низьковуглецеві сталі марок 18Г2С, 25Г2С, 25ГС, 20ХГ2Ц відносяться до категорії задовільно зварюються. При наявності в сталі вуглецю більше 0,25% в зоні зварного шва можуть виникнути гартівні структури і тріщини, а також пори внаслідок вигоряння вуглецю.

Другие материалы:

Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..