Арматура. Арматурні роботи. http://armatura.ukrtechno.info/

Арматура. Арматурні роботи.

tel
email
Основные разделы

Класифікація арматури

Арматура - це сталеві стрижні і дріт різної форми (круглі, періодичного профілю), канати, сітки, каркаси (плоскі і об'ємні), які є складовою частиною залізобетонних конструктивних елементів.

Вимоги до арматури обумовлені необхідністю спільної її роботи з бетоном. У зв'язку з цим арматура повинна володіти хорошим зчепленням з бетоном, мати необхідні показники механічної міцності і технологічних властивостей. Основні види арматурної сталі, застосовуваної в будівництві, визначені СНиП 2.03.01-84.

Арматура класифікується по ряду ознак:

  • за призначенням,
  • орієнтації в конструкції,
  • умовами застосування,
  • по виду поставляється арматурної сталі і т.п..

За призначенням арматура підрозділяється на: робочу, конструктивну, розподільну, монтажну, анкерне (закладні деталі). Робоча арматура служить для сприйняття розрахункових зусиль, що виникають від зовнішніх навантажень і сили ваги конструкції. Вона може бути напруженою та ненапруженої. Конструктивна арматура призначена для роботи під напругою в бетоні, які в розрахунку конструкції не враховувалися. Наприклад, у місцях концентрації напружень при різкій зміні перетину конструкції, в оголовку паль для сприйняття динамічних навантажень і т. п. Розподільна арматура призначена для закріплення за допомогою зварювання або в'язки робочої арматури в проектному положенні. Монтажна арматура забезпечує жорсткість арматурному каркасу в процесі його складання, транспортування та установки.

Крім названої арматури в залізобетонних конструкціях встановлюють закладні деталі, які виготовляють з арматурної сталі листового або фасонного прокату. Заставні деталі кріплять до арматури за допомогою зварювання або в'язального дроту. Оскільки закладні деталі при монтажі залізобетонних конструкцій найчастіше зварюють, то сталь, з якої їх виготовляють, повинна добре зварюватися. При виборі стали для закладних деталей враховують характер роботи і температуру навколишнього повітря в процесі експлуатації конструкції.

За орієнтації стержнів у конструкції арматура підрозділяється на поздовжню і поперечну.

За умовами застосування арматура може бути напруженою та ненапруженої. Напружувана арматура в попередньо напружених залізобетонних конструкціях може служити тільки в якості робочої.

Малюнок 1. Сталь для ненапрягаемой і напруженої арматури
1 - гладка кругла; 2 - гарячекатана періодичного профілю класу A-2, 3 - гарячекатана періодичного профілю класів А-3, А-4, А-5, 4 - високоміцний дріт періодичного профілю; 5 - семи і 19-ти дротяні канати; L - довжина вм'ятин; R - радіус і глибина вм'ятин; d - діаметр складових дротів; D 1 - умовний діаметр першого повив; D - умовний діаметр пасма каната; l св-крок сукання пасма

По виду поставляється арматурної сталі розрізняють арматуру стрижневу, дротяну, канати та арматурні вироби (рис. 1). Стрижневу арматуру виготовляють діаметром від 6 до 80 мм (ГОСТ 5781-82).

Другие материалы:

Вверх | Арматура. Арматурні роботи. | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела
© 2008-2019 x51.project
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Арматура. Арматурні роботи..